محصول دلخواه خود را از گالری سپید دندان سفارش دهید.

سنگ درمانی | سنگ درمانی چیست؟

black&white-wolfblack&white-wolf
سنگ درمانی
سلام خدمت همراهان سایت سپید دندان. امروز با مطلبی جذاب و جالب سنگ درمانی همراه شما هستیم. سنگ درمانی یکی از شاخه‌های طب قدیمی است که اهمیت زیادی در درمان مردمان گذشته داشته است و امروز نیز بسیاری از افراد برای تسکین درد خود از آن استفاده می‌کنند. برای اطلاع از علم سنگ درمانی و روش‌ها و نحوه کارکرد آن تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

علم سنگ درمانی

برای توضیح چگونگی کارکرد زندگی، چینی های باستان نظریه پنج عنصر را توسعه دادند. این فرض می کند که همه چیز در اطراف ما و درون ما در چرخه هایی مانند فصول، روزها، طول عمر و شفا رخ می دهد. هر چرخه ای مرحله ای دارد که شروع می شود، به اوج می رسد، ادغام می شود، استراحت می کند و برای دور بعدی آماده می شود. آنها این مراحل را با پنج عنصر مرتبط کردند: چوب، آتش، خاک، فلز و آب. چوب شروع می شود، آتش به اوج می رسد، زمین یکپارچه می شود، فلز می نشیند، و آب برای شروع دوباره آماده می شود. علاوه بر این، روابط بین این عناصر سلامت و عدم تعادل، میل به غذاهای خاص، الگوهای احساسات و موارد دیگر را توضیح می دهد. نظریه آنها منطقی است. حداقل 2500 سال است که به آنها خدمت کرده است و امروزه در طب چینی و طب سوزنی در سراسر جهان استفاده می شود. از آنجایی که ما سنگ‌های قیمتی را کشف کردیم که به شدت با این پنج عنصر مرتبط هستند، این علم را در درمان با سنگ‌های قیمتی گنجانده‌ایم. وقتی عناصر متعادل و هماهنگ با یکدیگر باشند، ما بیشتر احساس سلامتی می کنیم و از تجربیات و روابط مثبت لذت می بریم. بهبودی بهبود یافته و ناراحتی کاهش می یابد. در واقع، بسیاری از مسائلی که باعث ناراحتی یا ناخوشی ما می شوند، از عدم تعادل اساسی این پنج عنصر ناشی می شوند. از آنجایی که اینها عدم تعادل انرژی هستند، یک درمان پرانرژی مانند درمان با سنگ های قیمتی یک راه ایده آل برای اصلاح آنها است. و وقتی نوبت به کار با این پنج عنصر می رسد، هیچ سنگ قیمتی بهتری از بنیاد پنج وجود ندارد. ست فونداسیون پنج شامل پنج گردنبند است که هر کدام با یکی از پنج عنصر مطابقت دارد. هنگامی که با هر پنج مورد با هم کار می کنید، می توانید پنج عنصر و روابط آنها را در سراسر بدن خود متعادل کنید. کار با سنگ های قیمتی Foundation Five آسان است. آنها به شما این امکان را می دهند که از مزایای تعادل مجدد عمیق بهره مند شوید که از هر نوع کار درمانی دیگری که ممکن است انجام دهید پشتیبانی می کند.

علم سنگ درمانی

ماساژ شاید قدیمی‌ترین شکل شفای دستی است که برای انسان‌ها شناخته شده است. برای هزاران سال، مردم تقریباً از هر فرهنگی از ترکیبی از لمس، گرما (گرما درمانی) و سنگ به عنوان ابزار درمانی استفاده کرده اند. سه فرهنگ اصلی که به شدت بر نحوه تکامل ماساژ با سنگ داغ/سنگ درمانی مدرن تأثیر گذاشته اند، چینی ها، بومیان آمریکا و هاوایی ها هستند (اگرچه گفته می شود مصری ها، آیورودا و بسیاری دیگر از هنرهای درمانی سنتی نیز از سنگ و/ استفاده می کنند. یا گرما). اولین استفاده از سنگ های داغ برای بهبود سلامت و آرامش در هند انجام شد. این عمل در میان هندوهای هند تقریباً 5000 سال پیش آغاز شد و آیورودا نام داشت. این شامل قرار دادن سنگ بر روی بدن برای شل کردن عضلات منقبض و تسکین درد مرتبط بود. حدود 3000 سال بعد، چینی ها از سنگ های شکلی به نام Bian در هنگام سوزاندن ماگ برای درمان بیماری ها استفاده کردند. همچنین برای بهبود هضم سنگ روی شکم می گذاشتند. بعدها، بومیان جزایر ساندویچ – چیزی که ما اکنون به نام هاوایی می شناسیم – دریافتند که پیچیدن سنگ های گدازه گرم شده در برگ ها و قرار دادن آنها روی بدن باعث تسکین درد می شود. برگ ها توسط شمن های دارویی به نام Kahunas اداره می شد. سپس سنگ های گرم شده راه خود را به لژهای عرق بومیان آمریکا پیدا کردند. اگرچه سنگ‌ها روی بدن اعمال نمی‌شدند، اما بومیان دریافتند که گرمای تولید شده توسط سنگ‌ها باعث کاهش تنش ماهیچه‌ها و آرامش کل بدن می‌شود.
استفاده از سنگ های گرم شده در ماساژ، اخیراً با معرفی LaStone Therapy که توسط مری نلسون در سال 1993 ایجاد شد. او استفاده از سنگ های داغ را با ماساژ درمانی و درمان خود ترکیب کرد تا سبک خود را از تکنیک ماساژ به نام LaStone Therapy ایجاد کند. نلسون بعداً تیمی از درمانگران را گرد هم آورد تا ماساژ سنگ داغ را در سراسر جهان آموزش دهند. از آن زمان ماساژ سنگ داغ در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرد.
استفاده مدرن از ماساژ سنگ داغ برای پاسخگویی به نیازهای مختلف متفاوت است. معمولاً سنگ‌ها در آب داغ گرم می‌شوند و با سرد شدن جایگزین می‌شوند، اما ممکن است سرد شوند و با سنگ‌های گرم شده جایگزین شوند که باعث افزایش گردش خون در عضله مورد نظر می‌شود. اگر درمانگر از خود سنگ برای ماساژ استفاده کند، ممکن است آن را با روغن پوشانده یا روی یک ورقه استفاده شود تا لغزش صاف روی پوست تسهیل شود. اکثر درمانگرانی که سنگ‌های داغ را در روال ماساژ خود قرار می‌دهند موافقند که مردم هاوایی نقش مهمی در نحوه استفاده از این نوع ماساژ امروزی داشتند. این به ویژه برای ماساژ سنگ داغ Le Signature Lomi Lomi صادق است.
گوهر درمانی

گوهر درمانی

گوهر درمانی یک روش جایگزین برای درمان است. پزشکان این روش درمانی معتقدند که سنگ های قیمتی دارای ارتعاشات خاصی هستند که وقتی در هاله فرد قرار می گیرند، تأثیر آن را تغییر می دهند. اعتقاد بر این است که هاله انسان از 9 رنگ تشکیل شده است که عبارتند از: بنفش، نیلی، آبی، سبز، زرد، نارنجی، قرمز، مادون قرمز و ماوراء بنفش. هر گونه کمبود این رنگ ها تعادل انرژی بدن را بر هم می زند که منجر به بیماری می شود. سنگ های قیمتی با بازگرداندن تعادل به ترکیب اصلی 9 رنگ بهبود می یابند. روش پوشیدن و نصب سنگ های قیمتی قرار دادن سنگ جواهر در مجاورت محل خواب یا نشستن تأثیر بیشتری دارد. به عنوان مثال، قرار دادن یک هرم ساخته شده از سنگ قیمتی طبیعی یشم قرمز در جهت جنوب یا جنوب غربی یک خانه، چاکرای مولادهارا را فعال می کند. پاراد، لاجورد و اسپاتیک در جهت شمال مثبت، خلاقیت و معنویت می بخشد. سنگ های قیمتی وقتی روی بدن قرار می گیرند جلوه بیشتری به پوشنده می دهد. بهتر است از یک سنگ قیمتی همراه با فلز سیاره ای مطابق با نمودار بومی افراد استفاده کنید. به عنوان مثال، پوشیدن یک حلقه یاقوت ساخته شده از طلا را می توان برای دستیابی به نام، شهرت و موفقیت روی انگشت حلقه قرار داد. پوشیدن لباس های همرنگ یا رنگ های دلسوز به عنوان سنگ قیمتی تأثیر آن را افزایش می دهد. پوشیدن سنگ قیمتی روی پوست نیز با رنگ درمانی به باز کردن چاکراهای مسدود شده در بدن کمک می کند.
سنگ های قیمتی مانند آمتیست، توپاز، یشم و بسیاری دیگر نه تنها در جواهرات و زیورآلات زیبا به نظر می رسند، بلکه دارای تعدادی فواید سلامتی برای ذهن و بدن شما هستند. در نتیجه، آنها به طور مکرر در درمان های بهداشتی و اسپا، از جمله ماساژ، گنجانده شده اند. ماساژ سنگ های قیمتی چیست؟ به عبارت ساده، ماساژ سنگ های قیمتی ماساژی است که از قدرت سنگ های قیمتی برای رسیدن به احساس آرامش بیشتر و جریان انرژی در بدن گیرنده استفاده می کند. سنگ های قیمتی با تمرکز بر روی نقاط فشار و چاکراهای خاص روی بدن اعمال می شوند و روی پوست ماساژ داده می شوند. علاوه بر خود سنگ‌های قیمتی، از چوب‌های جواهر نیز می‌توان در ماساژ و حتی روغن‌های ماساژ حاوی آثاری از سنگ‌های قیمتی خاص استفاده کرد. صورت سنگ های قیمتی را می توان با استفاده از این روغن ها و خود سنگ ها نیز انجام داد. سنگ‌های قیمتی مختلف با خواص و فواید متفاوتی همراه هستند که بر کیفیت احساسی و جریان انرژی بدن و همچنین فواید فیزیکی تأثیر می‌گذارند. ماساژ درمانگر شما ممکن است از شما سوالاتی در مورد آنچه می خواهید از ماساژ به دست آورید بپرسد تا مشخص کند کدام سنگ های قیمتی مناسب شما هستند. فواید ماساژ سنگ های قیمتی چیست؟ البته، ماساژ سنگ های قیمتی تمام فوایدی را که یک ماساژ معمولی انجام می دهد، به عنوان اقدامات مشابه انجام می دهد، به علاوه فواید اضافه ای که تصور می شود سنگ های قیمتی به همراه دارند. سنگ‌های قیمتی برای تعامل با بدن شما در سطح ارتعاشی استفاده می‌شوند و با تأثیر بر میدان انرژی به بازیابی تعادل در بدن شما کمک می‌کنند. انرژی منفی پاک می شود و احساس آرامش و آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می آورد. از نظر سنگ های قیمتی مختلفی که می توان در این نوع ماساژ استفاده کرد، در اینجا به چند ویژگی مختلف نسبت داده می شود: آکوامارین – انرژی می بخشد و حس تعادل و هماهنگی بیشتری را به ارمغان می آورد و آرامش و شادی را بازیابی می کند. یاقوت سرخ: یاقوت سرخ اغلب با قدرت و زیبایی همراه است، بنابراین می توان از آن برای کسانی که اعتماد به نفس ندارند استفاده کرد. تصور می‌شود که انرژی هیجانی منفی را که منجر به شک و تردید به خود و اعتماد به نفس پایین می‌شود، توانمند می‌کند و پاک می‌کند. یاقوت کبود – این سنگ آبی با آرامش و سرزندگی پیوند خورده است. از آنجایی که با چاکراهای گلو و ابرو مرتبط است، برای بیمارانی که از سردرد یا گلودرد رنج می برند نیز استفاده می شود و حس شفابخشی را برای این بیماری ها به ارمغان می آورد. مروارید – مروارید یک سنگ قیمتی عالی برای تسکین و آرامش است. انرژی آرام بخش می آورد و همچنین به پاکسازی ذهن و بدن کمک می کند.
خواص سنگ ها

سنگ های درمانی

ماساژ سنگ داغ نوعی ماساژ درمانی است. این برای کمک به آرام کردن و کاهش عضلات منقبض و بافت های نرم آسیب دیده در سراسر بدن استفاده می شود. در طول ماساژ با سنگ داغ، سنگ‌های صاف، صاف و داغ روی قسمت‌های خاصی از بدن شما قرار می‌گیرند. سنگ ها معمولا از بازالت، نوعی سنگ آتشفشانی که گرما را حفظ می کند، ساخته می شوند. طبق خدمات بهداشتی دانشگاه نیوهمپشایر، سنگ های ماساژ داغ بین 130 تا 145 درجه حرارت داده می شوند. سنگ ها ممکن است قرار گیرند: در امتداد ستون فقرات شما روی شکم شما روی سینه ات روی صورت تو روی کف دست هایت روی پاها و انگشتان پا ماساژدرمانگرها ممکن است سنگ‌های داغ را نگه دارند و بدن شما را با استفاده از تکنیک‌های ماساژ سوئدی مانند: سکته های طولانی حرکات دایره ای ارتعاش ضربه زدن ورز دادن گاهی اوقات در ماساژ سنگ داغ از سنگ های سرد نیز استفاده می شود. سنگ های سرد ممکن است بعد از سنگ های داغ برای آرام کردن رگ های خونی متورم شده و تسکین پوست استفاده شوند.
6 مزیت ماساژ سنگ داغ همه ماساژها به طور کلی تحت چتر طب جایگزین قرار می گیرند. آنها در حال تبدیل شدن به یک درمان مکمل محبوب برای بسیاری از شرایط هستند. در اینجا برخی از مزایای ماساژ سنگ داغ وجود دارد:
1. به کاهش تنش و درد عضلانی کمک می کند گرما از دیرباز برای کاهش تنش و درد عضلانی استفاده می شده است. به افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده کمک می کند. همچنین ممکن است اسپاسم عضلانی را کاهش دهد و انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را افزایش دهد. سرما درمانی به تسکین التهاب کمک می کند. بسته به علائم شما، جایگزینی سنگ های سرد و گرم در طول ماساژ می تواند مفید باشد.
2. استرس و اضطراب را کاهش می دهد این موضع انجمن ماساژ درمانی آمریکا است که “ماساژ درمانی می تواند برای کاهش استرس موثر باشد.” تحقیقات از نظر آنها حمایت می کند. مطالعه ای در سال 2001 نشان داد که ماساژ ده دقیقه ای پاسخ های قلبی عروقی مانند حجم سکته را بهبود می بخشد. مطالعه ای در سال 1997 نشان داد که ماساژ 15 دقیقه ای صندلی در محل کار به طور قابل توجهی استرس را در مقایسه با 15 دقیقه استراحت بدون ماساژ کاهش می دهد. مطالعه‌ای در سال 2015 نشان داد افرادی که تحت عمل جراحی کولورکتال شکمی قرار گرفتند، پس از دریافت ماساژ پس از عمل، درد، تنش و اضطراب کمتری داشتند.
3. خواب را تقویت می کند یک بررسی ادبیات در سال 2006 نشان داد که ماساژ ممکن است جایگزینی برای قرص‌های خواب در بزرگسالان مبتلا به بی‌خوابی باشد. تحقیقات نشان داد که ماساژ پشت به بهبود آرامش و خواب کمک می کند. یک مطالعه در سال 2001 نشان داد که نوزادانی که مشکل خواب داشتند و والدینشان 15 دقیقه ماساژ داده بودند سریعتر به خواب می رفتند. آنها همچنین هنگام بیدار شدن هوشیارتر، فعال تر و مثبت تر بودند. تصور می‌شود که ماساژ به شما کمک می‌کند از خواب ترمیمی بیشتری لذت ببرید، اگرچه دلیل آن کاملاً مشخص نیست.
4. ممکن است به تسکین علائم بیماری های خود ایمنی کمک کند ماساژ سنگ داغ ممکن است شرایط دردناکی مانند فیبرومیالژیا را تسکین دهد. فیبرومیالژیا وضعیتی است که باعث درد گسترده و مزمن می شود. بر اساس مطالعه‌ای در سال 2002، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا که 30 دقیقه ماساژ دریافت کردند، بیشتر می‌خوابیدند، نقاط ماشه‌ای کمتری داشتند و سطح ماده P (ماده‌ای که در انتقال سیگنال‌های درد نقش دارد) کاهش یافته بود. با این حال، قبل از اینکه ماساژ به یک درمان استاندارد فیبرومیالژیا تبدیل شود، تحقیقات بیشتری لازم است. یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید ممکن است از ماساژ با فشار متوسط ​​مانند ماساژ سنگ داغ بهره مند شوند. شرکت کنندگان در این مطالعه پس از یک ماه ماساژ درمانی، درد کمتر، قدرت گرفتن بیشتر و دامنه حرکتی بیشتری را تجربه کردند.
5. ممکن است به کاهش علائم سرطان کمک کند یک مطالعه بزرگ و سه ساله که در مجله مدیریت درد و علائم منتشر شد، چگونگی تأثیر ماساژ بر درد، خستگی، استرس و اضطراب، حالت تهوع و افسردگی را در 1290 فرد مبتلا به سرطان بررسی کرد. این مطالعه نشان داد که ماساژ، به ویژه ماساژ سوئدی، علائم سرطان را حتی در افرادی که علائم قابل توجهی دارند، بهبود می بخشد. محققان بر این باورند که استفاده راحت از لمس انسان در این امر نقش داشته است.
6. ممکن است ایمنی را تقویت کند ماساژ ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. طبق یک مطالعه در سال 2010، یک جلسه ماساژ درمانی سوئدی تأثیر مثبت و شدیدی بر ایمنی داشت. نمونه های خون گرفته شده قبل و بعد از ماساژ کاهش آرژنین-وازوپرسین را نشان داد، هورمونی که به تنظیم فشار خون و احتباس آب کمک می کند.
سنگ های درمانی

چه کسانی ممکن است از ماساژ سنگ داغ سود ببرند؟

هرکسی که تنش و درد عضلانی، بی خوابی یا استرس را تجربه می کند، ممکن است از ماساژ سنگ داغ بهره مند شود. اگر یک بیماری مزمن دارید که باعث درد می شود، با پزشک خود صحبت کنید تا ببیند آیا ماساژ سنگ داغ گزینه خوبی برای شما است یا خیر.
خطرات و هشدارها هنگامی که توسط یک درمانگر آموزش دیده انجام می شود، ماساژ سنگ داغ به طور کلی بی خطر است. شرایطی وجود دارد که باید از آن اجتناب کرد.

هشدار

اگر موارد زیر را دارید از ماساژ سنگ داغ خودداری کنید:

اختلال خونریزی یا مصرف داروهای رقیق کننده خون، زخم های باز سابقه لخته شدن خون، در 6 هفته گذشته عمل جراحی داشته‌اید، شکستگی یا پوکی استخوان شدید، تعداد پلاکت کم (ترومبوسیتوپنی) و دیابت.
ماساژ دوران بارداری ممکن است به کاهش استرس و کاهش علائم ناخوشایند بارداری کمک کند. با این حال، اکثر ماساژدرمانگران از سنگ های داغ برای زنان باردار استفاده نمی کنند. اگر باردار هستید، فقط باید با تایید پزشک خود و زیر دست یک ماساژدرمانی که دوره ماساژ بارداری را آموزش دیده، ماساژ دریافت کنید. برای جلوگیری از سوختگی، همیشه باید یک مانع، مانند حوله یا ملحفه، بین سنگ های ماساژ داغ و پوست شما وجود داشته باشد. با درمانگر خود مشورت کنید تا ببینید چگونه سنگ ها را گرم می کنند. باید از بخاری سنگ ماساژ حرفه ای استفاده کرد. هرگز از سنگ هایی که با مایکروویو، آرام پز و صفحه داغ فر گرم شده استفاده نکنید.

خواص سنگ ها

ماساژ سنگ به عنوان یک درمان آرامش بخش، فواید ماساژ آرامش بخش، رایحه درمانی، گرما درمانی و طب فشاری را با هم ترکیب می کند. ماساژ سنگ نوعی ضربه به بدن است که با استفاده از محرک های مکانیکی، فشار بر بافت به منظور القای واکنش های فیزیولوژیکی است. اثرات درمانی سنگ صدها سال پیش مورد استفاده قرار گرفت. زنان آن منطقه برای کاهش دردهای قاعدگی و سایر بیماری ها، سنگ های داغ را روی معده می گذاشتند. دهه 90 قرن بیستم، زمان تولد دوباره ماساژ سنگ داغ است که برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا رایج شد. ماساژ مدرن سنگ داغ درمانی است که کاملاً مکمل فعالیت فیزیوتراپی است که هدف آن ترمیم اندام های آسیب دیده است. علاوه بر این، از آن در کلینیک های سلامتی نیز استفاده می شود و فرآیندهای تفریحی را تسریع می بخشد و در نتیجه توانایی بدن برای ورزش را افزایش می دهد. شایان ذکر است که روش های مختلفی برای ماساژ سنگ وجود دارد: ماساژ دینامیک، ماساژ متضاد استاتیک و پویا (چند گونه) و ماساژ استاتیک (انرژی). مشتریان بیشتر از ماساژ پا و صورت لذت می برند.
سنگ درمانی ابن سینا

سنگ درمانی چگونه است؟

درمان کریستال یک روش پزشکی جایگزین است که در آن از کریستال ها و سایر سنگ ها برای درمان بیماری ها و محافظت در برابر بیماری ها استفاده می شود. طرفداران این روش بر این باورند که کریستال ها به عنوان مجرایی برای شفا عمل می کنند و انرژی مثبت و شفابخش را قادر می سازند تا با خروج انرژی منفی و بیماری زا به بدن جریان یابد.
اما علیرغم این واقعیت که کریستال‌هیلینگ در سال‌های اخیر محبوبیت بالایی داشته است، این درمان جایگزین در میان اکثر پزشکان و دانشمندان محبوب نیست، بسیاری از آنها از کریستال‌هیلینگ به عنوان یک علم شبه یاد می‌کنند. از نظر علمی، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کریستال شفا می تواند برای درمان بیماری ها استفاده شود، زیرا بیماری ها هرگز نتیجه جریان به اصطلاح انرژی در بدن نیستند. علاوه بر این، هیچ مطالعه علمی نشان نداده است که کریستال ها و جواهرات را می توان از طریق ترکیب شیمیایی یا رنگ برای درمان یک بیماری خاص متمایز کرد.

سخن نهایی سنگ درمانی

همراهان همیشگی سپید دندان به انتهای موضوع امروز رسیدیم. امیدواریم نهایت استفاده را برده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد. هر سوالی راجب این مطلب و یا محصولات گالری سپید دندان داشتید از طریق واتساپ یا اینستاگرام سپید دندان با ما در ارتباط باشید. در نظر داشته باشید که محصولات فروشگاه سپید دندان کاملا جنس اصلی بوده و با ضمانت بازگشت تمام وجه می‌باشد.

دسته بندی اخبار
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره گالری سپید دندان

رسالت همیشگی ما در سپید دندان از ابتدای کار  تا همین لحظه ، تولید و عرضه محصولاتی جذاب و با کیفیت بر اساس سلیقه مشتریان عزیز و خلاقیت تولید کنندگان ما بوده است. ما در سپید دندان همواره تلاش داشته‌ایم که محصولاتی را برای شما عزیزان عرضه کنیم که تجربه‌ی تکرار ناشدنی از یک خرید  را برای شما ایجاد کرده باشند. پل ارتباطی بین ما و شما عزیزان ماندگاری و کیفیت محصولات می‌باشد.

مجله گالری سپید دندان

دسته‌های محصولات

نمادهای سایت

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت