محصول دلخواه خود را از گالری سپید دندان سفارش دهید.

سنگ های ماه تولد | سنگ ماه تولد چیست

black&white-wolfblack&white-wolf
سنگ های ماه تولد
سلام به همراهان گالری سپید دندان. موضوع امروز ما درباره سنگ های ماه تولد است که بدون شک هر ماهی از سال، سنگ تولد خاص خود را دارد و مطمئنا شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید بدانید سنگ ماه تولدتان چه سنگی است و دارای چه ویژگی‌هایی است؟ برای پاسخ به این سوالات تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

سنگ‌ ماه تولد

سنگ‌های تولدی که اکنون با ماه‌های خاصی مرتبط می‌شود، لزوماً همان سنگ‌هایی نیستند که قرن‌ها پیش استفاده می‌شدند. در اصل، آنها مربوط به 12 سنگ قیمتی بودند که بر روی سینه بند کائن اعظم اسرائیلی ها که در کتاب خروج توصیف شده است، ظاهر می شدند. رنگ زمانی مهم‌ترین ویژگی یک سنگ بود، به این معنی که برای مثال تفاوت معنی‌داری بین یاقوت و گارنت وجود نداشت. نام‌هایی که در گذشته استفاده می‌شد ممکن است به سنگی که امروزه با آن نام فکر می‌کنیم مربوط نباشد، همچنین: یاقوت کبود احتمالاً همان چیزی بود که امروزه به نام لاجورد می شناسیم. الماس ها به احتمال زیاد یاقوت کبود سفید یا توپاز سفید بودند. تصور می‌شود که پوشیدن سنگ‌های تولد باعث خوش شانسی، سلامتی و محافظت می‌شود. اخترشناسان مدت‌ها پیش به برخی از سنگ‌های قیمتی قدرت‌های ماوراء طبیعی نسبت می‌دادند.

منشا سنگ های تولد

ایده سنگ تولد، سنگ قیمتی که مطابق با ماه تولد یک فرد است، یک خلاقیت نسبتا مدرن است. با این حال، منشأ آن به زمان های کتاب مقدس باز می گردد. مورخان معتقدند که دوازده سنگ قیمتی سینه بند هارون در اصل مربوط به دوازده قبیله اسرائیل است. با این حال، یوسفوس و سنت جروم، به ترتیب در قرن اول و پنجم پس از میلاد، شروع به پیوند این جواهرات با علائم زودیاک کردند. احتمالاً، هر سنگ در طول دوره نجومی مربوطه، قدرت‌های ویژه‌ای به پوشندگان می‌دهد. از این رو مردم سعی می کردند هر دوازده گوهر را در طول سال به عنوان طلسم یا برای فواید درمانی جمع آوری کرده و بپوشند. ارتباط مدرن یک جواهر برای هر ماه، و تمرین پوشیدن فقط سنگ مرتبط با ماه تولد شما، بین قرن های 16 و 18 پدید آمد. فهرستی از به اصطلاح سنگ‌های تولد باستانی یا سنتی در این زمان در لهستان ایجاد شد. در ایالات متحده در سال 1912، انجمن ملی جواهرات فهرستی از به اصطلاح “سنگ های تولد مدرن” را منتشر کرد.

جواهرات سنگ تولد سنتی و مدرن چه تفاوتی دارند؟

اگرچه فهرست ها تا حدودی متفاوت است، اما علاقه مندان به جواهرات رمانتیک در فرهنگ های غربی امروزه معمولا سنگ های تولد را از هر دو انتخاب انتخاب می کنند. در حالی که اکثر مصرف کنندگان معاصر معمولاً قدرت خاصی را به این سنگ ها نسبت نمی دهند، جواهرات معانی و تداعی های محبوبی دارند. در حالی که سنگ های تولد سنتی شامل ترکیبی از جواهرات شفاف و مات مانند عقیق، مروارید و فیروزه است، لیست مدرن تنها دارای جواهرات شفاف است. از نظر عملی، این کار ترکیب جواهرات مختلف را در یک قطعه جواهرات سنگ تولد مدرن آسان تر می کند. با این حال، اگر ظاهر سنتی را به جایگزین مدرن ترجیح می دهید، یکی از سنگ های باستانی را برای جواهرات خود انتخاب کنید.

سنگ ماه فروردین:

فروردین به الماس معروف به عنوان سنگ تولد سنتی و مدرن خود می بالد. شما می توانید الماس را در هر سایه ای که تصور کنید پیدا کنید. رنگ های آن از شفاف تا سیاه و هر رنگ رنگین کمان در بین آن متغیر است. اگرچه الماس های بی رنگ محبوب ترین جواهرات هستند، رنگ های دیگر مانند زرد، شامپاینd و قهوه ای در حال افزایش هستند. الماس که اغلب برای حلقه های نامزدی و ازدواج انتخاب می شود، مدت هاست نماد عشق، ازدواج و شجاعت بوده است. سخت ترین ماده شناخته شده یک سنگ عالی برای هر نوع جواهرات می سازد.
سنگ ماه تولد

سنگ ماه اردیبهشت:

زمرد، یکی دیگر از انواع بریل، دارای نمادهای غنی از جمله ارتباط با باروری، سلامتی و وفاداری است. این سنگ ماه تولد سنتی و مدرن ماه می به عنوان نمادی از تولد دوباره در طول تاریخ عمل کرده است. گفته می شد که این جواهر سبز رنگ مورد علاقه کلئوپاترا بوده است. طبق باورهای سنتی، این گوهر برای صاحبش آینده نگری، جوانی و خوش اقبالی به همراه دارد. یافتن زمردهای با کیفیت بالا و شفاف می تواند دشوار باشد، به خصوص در وزن های عیار بزرگتر. با این حال، دانشمندان درمان های زیادی برای بهبود شفافیت و رنگ زمرد ایجاد کرده اند.
سنگ ماه اردیبهشت

سنگ ماه خرداد:

از نظر تاریخی، سنگ تولد ماه خرداد مروارید بود. این سنگ قیمتی ارگانیک سابقه طولانی در استفاده از جواهرات دارد که تا به امروز ادامه دارد. اسطوره ها و افسانه های زیادی در اطراف مروارید رشد کرده اند. با این حال، الکساندریت، یک تازه وارد به دنیای جواهرات، جای خود را در لیست مدرن باز کرده است.
سنگ ماه خرداد

سنگ ماه تیر:

سنگ تولد سنتی و مدرن ماه تیر یاقوت است. بسیاری از تداعی های نمادین این گوهر شامل عشق، اشتیاق، ثروت و صلح است. در زمان های قدیم، مردم آن را به عنوان محافظت در برابر شر و آسیب می پوشیدند. سنگهای بسیار سخت، یاقوت قرمز متوسط ​​تا متوسط ​​تیره با رنگ بنفش یا نارنجی کم یا بدون رنگ معمولاً بالاترین قیمت را دارند. یاقوت سرخ متعلق به خانواده کوراندوم است. آنها انواع قرمز این ماده معدنی هستند. تمام رنگ های دیگر، از جمله صورتی، یاقوت کبود در نظر گرفته می شود. ممکن است برای خرید یاقوت های مرغوب با مشکل مواجه شوید. با این حال، شما می توانید سنگ هایی با کیفیت قابل قبول در اشکال و اندازه های مختلف پیدا کنید. یاقوت ها سنگ های جواهرات استثنایی می سازند.
سنگ ماه تیر

سنگ ماه مرداد:

پریدوت سنگ تولد مدرن برای ماه مرداد است. شما می توانید این جواهر را در رنگ های مختلف از زرد-سبز تا قهوه ای پیدا کنید. با این حال، رقم سبز روشن یا سبز لیمویی قوی ترین ارتباط مردمی را با مرداد دارد. به طور سنتی، پریدوت نماد قدرت بود و به عنوان محافظ در برابر کابوس‌ها، بدی‌ها و افسون‌ها استفاده می‌شد. مردم هاوایی باستان معتقد بودند که این سنگ ها اشک های الهه پله هستند که توسط آتشفشان ها به سطح زمین آورده شده است. اخیراً اسپینل به عنوان یک گزینه مدرن سنگ تولد در ماه مرداد شناخته شده است.

سنگ ماه مرداد

سنگ ماه شهریور:

اگرچه بیشتر با آبی مرتبط است، یاقوت کبود در رنگ های متنوعی وجود دارد. در واقع، این سنگ ماه شهریور، سنتی و مدرن، در هر رنگی به جز قرمز وجود دارد. (یاقوت کبود، بنا به تعریف، انواع سنگهای غیرقرمز کوراندوم است). یاقوت‌های کبود تداعی‌های نمادین بسیاری و فرهنگ فولکلور غنی دارند. به طور سنتی اعتقاد بر این بود که این سنگ از شما عزیزان در برابر آسیب محافظت می کند. در قرون وسطی، روحانیون مسیحی یاقوت کبود آبی را به عنوان نماد بهشت ​​می پوشیدند. برای بسیاری از علاقه مندان به جواهر، این جواهرات اکنون نماد خرد، خلوص و ایمان است. یاقوت کبود بادوام جواهرات بسیار خوبی برای جواهرات استفاده روزانه می سازد. به طور معمول، سنگ های آبی خالص یا سنگ های آبی با رنگ سبز یا بنفش به عنوان با ارزش ترین رتبه بندی می شوند. با این حال، می توانید سنگ های زیبای صورتی، بنفش، نارنجی، سبز و زرد و همچنین سنگ های بی رنگ را انتخاب کنید. یاقوت های کبود ستاره ای از محبوب ترین جواهرات در جهان هستند.
سنگ ماه شهریور

سنگ ماه مهر:

تورمالین سنگ تولد مدرن ماه مهر است. این جواهرات در انواع و رنگ های بسیاری از جمله سنگ های چند رنگ زیبا وجود دارد. اوپال سنگ تولد سنتی ماه مهر است. این جواهرات شاید بیشتر به دلیل بازی رنگ هایشان شناخته شده باشند و سیستم درجه بندی جواهرات منحصر به فرد خود را دارند. عقیق ها همچنین دارای یکی از متفاوت ترین مجموعه های نمادین هستند. شما می توانید انتخاب کنید که آنها خوش شانس ترین یا بدشانس ترین جواهرات جهان هستند.

سنگ ماه مهر

سنگ ماه آبان:

روزی روزگاری، قبل از گوهرشناسی مدرن، تمام سنگ های زرد رنگ توپاز محسوب می شدند. در اوایل قرن بیستم، گوهرشناسان توپاز را به عنوان یک گونه جواهری متمایز تعریف کردند که شامل انواع زرد و آبی، صورتی، بنفش و دیگر انواع بود. بنابراین، سنگ تولد سنتی آبان به نسخه مدرن، توپاز زرد یا طلایی تبدیل شد. با این حال، می توانید رنگ توپازی را که بیشتر دوست دارید برای جواهرات سنگ تولد انتخاب کنید. یکی دیگر از گزینه های مدرن آبان، سیترین یک جواهر زرد جذاب است. فقط به خاطر داشته باشید که در حالی که سیترین (کوارتز) و توپاز گاهی اوقات اشتباه گرفته می شوند، آنها گونه های جواهری متمایز هستند. آنها همچنین دارای محدوده قیمت بسیار متفاوت هستند.
سنگ ماه آبان

سنگ ماه آذر:

در حالی که فیروزه مات و لاجورد سنگ‌های تولد سنتی ماه آذر بودند، تغییر مدرن به سنگ‌های شفاف، تانزانیت، توپاز آبی و زیرکون آبی را به جایگزین‌های مدرن تبدیل کرد.
سنگ ماه آذر

سنگ ماه دی:

گارنت سنگ تولد سنتی و مدرن دی است. اگرچه گارنت ها ترکیبی از گونه های معدنی با اشتراکات فراوان هستند، اما انواع قرمز تیره بیشتر با ژانویه مرتبط است. با این حال، رنگ گارنت ها از قرمز تیره و صورتی/بنفش تیره تا زرد، نارنجی و چندین سایه سبز متغیر است. حتی ممکن است یک گارنت آبی بسیار کمیاب پیدا کنید. گارنت معمولاً به معنای اعتماد و دوستی است. به طور سنتی اعتقاد بر این بود که این گوهر از مردم در طول سفر محافظت می کند. گارنت به دلیل سختی خود، سنگی عالی برای جواهراتی است که برای استفاده روزانه در نظر گرفته شده است.
سنگ ماه دی

سنگ ماه بهمن:

آمیتیست تداعی های محبوب بسیاری از جمله آرامش و سلطنت دارد. به طور سنتی، اعتقاد بر این است که باعث ایجاد شجاعت و تقویت روابط می شود. این سنگ به عنوان سنگ تولد ماه بهمن در هر دو لیست سنتی و مدرن ظاهر می شود. می توانید آمتیست ها را در طیف وسیعی از رنگ های بنفش، از اسطوخودوس کم رنگ گرفته تا بنفش پررنگ و پررنگ پیدا کنید. در حالی که رنگ‌های عمیق‌تر معمولاً مقادیر بالاتری را نشان می‌دهند، انتخاب شما باید در نهایت به ترجیح رنگ شما بستگی داشته باشد. آمتیست سختی خوبی دارد و همچنین هیچ شکافی ندارد. این آن را برای پوشیدن روزمره ایده آل می کند.
سنگ ماه بهمن

سنگ ماه اسفند:

آکوامارین سنگ تولد مدرن ماه اسفند است. این جواهرات دارای طیف گسترده ای از رنگ های آبی و سبز آبی هستند، از جمله رنگ های عمیق و در عین حال پاستلی، آبی و سایه ای تقریباً شفاف از آبی. سنگ های تیره تر معمولا ارزش بیشتری دارند. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان سنگ های سبک تر و شفاف تر را در جواهرات خود ترجیح می دهند. این سنگ قیمتی دارای سختی خوب و شفافیت و شفافیت عالی است. بر خلاف سایر اعضای خانواده بریل، آکوامارین شکاف یا ادغام ندارد. بنابراین، یک سنگ قیمتی قوی و بادوام برای جواهرات می سازد. در گذشته، مردم به آکوامارین قدرت شفابخشی می دادند، به ویژه برای قلب، کبد و معده. امروزه انجمن های این سنگ شامل جوانی، سلامتی، امید و عشق است. سنگ ماه تولد سنتی مارس، سنگ خون است. این گونه سبز چشمگیر کلسدونی با لکه های نارنجی و قرمز ارتباط قوی با مصلوب شدن در قرون وسطی داشت.
سنگ ماه اسفند

سخن نهایی سنگ ماه تولد

همراهان همیشگی سپید دندان به انتهای موضوع امروز رسیدیم. امیدواریم نهایت استفاده را برده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد. هر سوالی راجب این مطلب و یا محصولات گالری سپید دندان داشتید از طریق واتساپ یا اینستاگرام سپید دندان با ما در ارتباط باشید. در نظر داشته باشید که محصولات فروشگاه سپید دندان کاملا جنس اصلی بوده و با ضمانت بازگشت تمام وجه می‌باشد.

دسته بندی اخبار
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره گالری سپید دندان

رسالت همیشگی ما در سپید دندان از ابتدای کار  تا همین لحظه ، تولید و عرضه محصولاتی جذاب و با کیفیت بر اساس سلیقه مشتریان عزیز و خلاقیت تولید کنندگان ما بوده است. ما در سپید دندان همواره تلاش داشته‌ایم که محصولاتی را برای شما عزیزان عرضه کنیم که تجربه‌ی تکرار ناشدنی از یک خرید  را برای شما ایجاد کرده باشند. پل ارتباطی بین ما و شما عزیزان ماندگاری و کیفیت محصولات می‌باشد.

مجله گالری سپید دندان

دسته‌های محصولات

نمادهای سایت

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت